Stabilní a osvědčená značka výzkumu a dalších odborných činností pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Rešeršní služby

Rešerše z vlastních nebo veřejně dostupných databází si mohou uživatelé zpracovat samostatně (v rámci sítě internet na stránkách BOZPinfo.cz nebo ve studovně elektronických dokumentů) nebo mohou požádat o jejich zpracování zasláním e-mailu na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Pro informaci o možnostech zpracování rešerší z oblasti BOZP v rámci komerčních databází zpřístupňujeme zájemcům přehlednou zprávu na téma PDF icon „Komerční databáze s tematikou bezpečnosti práce".

Ceník

paušální poplatek (zaplatí každý zadavatel, a to i v případě rešerše s nulovým počtem záznamů)

150,- Kč

poplatek za práci knihovníka při rešerších:

 

do 30 minut vynaložené práce

zdarma

nad 30 minut vynaložené práce

70,- Kč za každou započatou půlhodinu

Veřejnosti jsou bezplatně dostupné i hotové rešerše – viz Průběžně zpracovávané a zpřístupňované rešerše bez nutnosti objednání.

Přehled informačních zdrojů využívaných pro zpracování rešerší

  • Vlastní databáze tematicky zaměřené na oblast BOZP
  • OKO – monitoring tisku,
  • BOZP v EU,
  • Current Contents.
  • Databáze volně přístupné na Internetu (záleží na tématu zpracovávané rešerše, např. databáze Science Direct, EBSCO, MEDLINE, katalogy Národní knihovny ČR, atd.).

Průběžně zpracovávané a zpřístupňované rešerše bez nutnosti objednání

OKO – monitoring tisku
Výběrová bibliografie článků z českých i zahraničních časopisů knihovny dostupná na http://www.bozpinfo.cz/knihovna-bozp/citarna/oko-monitoring-tisku/. Jednotlivé záznamy jsou opatřeny anotací a klíčovými slovy. Primární prameny je možno získat v knihovně k prezenčnímu studiu (viz Výpůjční služby).
BOZP v EU
Výběr článků týkajících se bezpečnosti práce a příbuzných oborů z Official Journal of the European Communities. Plné texty vybraných dokumentů jsou v knihovně k dispozici ve formátu PDF a je možno o ně žádat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či v databázi právních předpisů EU dostupné prostřednictvím portálu BOZPinfo.cz.
Current Contents
Přehled obsahů aktuálně vydaných čísel zahraničních odborných časopisů, online dostupný na http://www.bozpinfo.cz/knihovna-bozp/citarna/current-contents/ (zpracovávány jsou časopisy: Applied Ergonomics, Ergonomics, Human Factors, International Journal of Occupational Safety and Ergonomics, Journal of Safety Research, Process Safety and Environmental Protection).

         

ADRESA

Jeruzalémská 1283/9
116 52 Praha 1 - Nové Město

GPS

N 50°5.08457', E 14°25.95365'
50°5'5.074"N, 14°25'57.219"E

KONTAKT

tel.: +420 221 015 811
fax: +420 224 238 550

EMAIL & WEB

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vubp.cz

Google Plus - Výzkumný Ústav Bezpečnosti Práce FaceBook - vubp.cz