Stabilní a osvědčená značka výzkumu a dalších odborných činností pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Dne 24. 8. 2015 navštívila předsedkyně Technologické agentury ČR Ing. Rut Bízková, společně s místopředsedou RNDr. Martinem Bunčekem, Ph.D., Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i. Hosty přijal ředitel VÚBP, v.v.i., RNDr. Stanislav Malý, Ph.D. a vědecký tajemník PhDr. David Michalík, Ph.D.

Ředitel ústavu seznámil hosty nejen s historií a současností ústavu, ale také s jeho aktivitami. V pracovní atmosféře byla probrána široká škála problematiky vědy a výzkumu. Zástupci obou organizací si vyměnili názory na systém získávání jednotlivých projektů, především v programu BETA a na problémy programů TA ČR.

Paní předsedkyně Bízková informovala zástupce ústavu o připravovaných změnách, zlepšeních a úpravách vzájemného styku TA ČR s ústavy. Byla probrána podrobně problematika financování a možnosti zlepšení přístupu k vědeckým grantům a institucionálnímu a účelovému financování neakademických veřejných výzkumných institucí, otázka zřizovatelů, vztahy mezi ústavy, TAČR a příslušnými zřizovatelskými ministerstvy a možnosti jejich zlepšení.

Hosté z TA ČR navštívili některá zkušební pracoviště AO 235, kde se mohli přesvědčit o tom, že činnost ústavu nespočívá jen v teoretických a výzkumných aktivitách, ale i v praktických činnostech např. při kontrole a zkoušení ochranných osobních pomůcek. 

Obě strany na závěr konstatovaly, že setkání tohoto druhu jsou velice užitečná, neboť pracovníci TA ČR se mohou na místě přesvědčit o fungování a personální kredibilitě institucí, které se ucházejí o  projekty vědy a výzkumu vyhlašovaných agenturou.

https://www.tacr.cz/index.php/cz/novinky/607-navsteva-ta-cr-na-vubp.html

http://www.bozpinfo.cz/knihovna-bozp/citarna/clanky/veda-vyzkum/navsteva_tacr150904.html

         

ADRESA

Jeruzalémská 1283/9
116 52 Praha 1 - Nové Město

GPS

N 50°5.08457', E 14°25.95365'
50°5'5.074"N, 14°25'57.219"E

KONTAKT

tel.: +420 221 015 811
fax: +420 224 238 550

EMAIL & WEB

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vubp.cz

Google Plus - Výzkumný Ústav Bezpečnosti Práce FaceBook - vubp.cz