Stabilní a osvědčená značka výzkumu a dalších odborných činností pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Seznamy certifikátů

Autorizované osoby, působící v oblasti osobních ochranných prostředků, v rámci koordinace vytvořily a udržují společnou databázi certifikátů, vydaných v rámci posuzování shody podle nařízení vlády č. 21/2003 Sb. Databázi spravuje VÚBP-AO 235. Aktualizace je prováděna obvykle třikrát ročně v návaznosti na koordinační porady, kdy jednotlivé AO předávají seznamy nových certifikátů. Seznamy novějších certifikátů proto nemusí být zcela kompletní.

V databázi jsou především certifikáty vydávané pro OOP patřící do II. nebo III. kategorie, tzv. Certifikáty ES přezkoušení typu (v rubrice typ certifikátu jsou označeny jako "ES"). Dále jsou zařazeny certifikáty vydávané pro OOP ve II. a III. kategorii před vstupem ČR do EU, ale posuzované již podle tehdy platných evropských postupů (v rubrice typ certifikátu jsou označeny jako "typu").  

Dále se vyskytují případy, kdy si výrobce osobního ochranného prostředku, spadajícího do I. kategorie, vyžádá provedení zkoušek a posouzení třetí stranou. Takové OOP nemůže instituce posuzovat pod svou autorizací ani notifikací a nelze pro ně vydat Certifikát ES přezkoušení typu. V takovém případě na přání zákazníka provedou instituce potřebné zkoušky a vydávají ve své působnosti obecný certifikát o shodě se stanovenými specifikacemi (v rubrice typ certifikátu jsou označeny jako "obecný"). Pokud jsou tyto certifikáty vydány, zařazují se rovněž do databáze, byť se nejedná o certifikát vydaný autorizovanou osobou.

I při akceptaci uvedených omezení je potřeba chápat dále uvedené seznamy certifikátů jako informativní a nelze z nich vyvozovat jakékoliv právní důsledky.

Zde je seznam certifikátů aktualizovaný z dat dostupných v říjnu 2015:

XLS icon Přehled certifikátů vydaných autorizovanými osobami pro OOP od roku 1997

         

ADRESA

Jeruzalémská 1283/9
116 52 Praha 1 - Nové Město

GPS

N 50°5.08457', E 14°25.95365'
50°5'5.074"N, 14°25'57.219"E

KONTAKT

tel.: +420 221 015 811
fax: +420 224 238 550

EMAIL & WEB

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vubp.cz

Google Plus - Výzkumný Ústav Bezpečnosti Práce FaceBook - vubp.cz